Szanowni Państwo!


15. czerwca 2019 r. o 22:00 ze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu wyruszy jeden z największych biegów ulicznych w Polsce – 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Tym razem rekordowe 13 000 uczestników z kilkudziesięciu krajów Europy i świata wybiegnie w trasę biegnącą ulicami Stolicy Dolnego Śląska! 

Podobnie jak w latach ubiegłych, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników – sportowców i kibiców – jesteśmy zobowiązani do całkowitego wyłączenia trasy biegu z ruchu kołowego. Od około godziny 20:00, dnia 15. czerwca do około 2:30 16. czerwca nie będzie możliwości poruszania się po całej trasie 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Znacznie utrudniony stanie się również ruch w poprzek wyznaczonej dla biegaczy drogi. Będziemy jednak starali się odblokowywać trasę niezwłocznie po przebiegnięciu ostatniej grupy zawodników. Dokładny przebieg półmaratonu zaznaczyliśmy na mapie znajdującej się na odwrocie. Uprzejmie prosimy Państwa również o zastosowanie się do zmian w komunikacji i dostępności miejsc parkingowych:

- niektóre ulice zostaną zamknięte dla samochodów,

- zmienione zostaną trasy pojazdów komunikacji miejskiej, 

- na drogach pojawi się więcej zakazów zatrzymywania się.

Wrocławski półmaraton to wydarzenie rokrocznie łączące w sobie elementy kultury i sportu. Poprzednie edycje imprezy odbywały się w rytmie muzyki klasycznej, przebojów znanych z filmowych hitów i melodii z lat 70, 80 i 90. Tym razem motywem przewodnim stanie się muzyka klubowa. Punkty z nagłośnieniem będą rozmieszczone w wyznaczonych lokalizacjach przy trasie. Podczas startu ze Stadionu Olimpijskiego zaprezentowany zostanie efektowny wizualno-dźwiękowy pokaz. Serdecznie zapraszamy do udziału w 7. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie także w roli kibiców! 

Szczegółowe informacje o utrudnieniach znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.pol.wroclawmaraton.pl w zakładce „Zmiany w komunikacji” po ich zatwierdzeniu przez służby miejskie i policję. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu drogą e-mailową pod adresem
Z poważaniem

Wojciech Gęstwa

Dyrektor Wrocław Maratonu