Mimo, że wielu amatorów biegania przeraża sama myśl o przebiegnięciu maratonu to jednak okazuje się, że każdy, kto ma ambicje i silną wolę, pokonania tego królewskiego dystansu oraz regularnie i systematycznie trenuje, może ukończyć ten bieg. Najlepiej przekonało się 

o tym ponad 2000 naszych absolwentów, którzy uczestniczyli w 10 poprzednich edycjach programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”. Treningi prowadzą doświadczeni trenerzy odpowiedzialni za 2 grupy zaawansowania - początkujący oraz średnio-zaawansowani, dlatego z pewnością każdy będzie mógł podjąć wyzwanie na swoim poziomie wytrenowania.

Cały cykl treningowy będzie trwał 7 miesięcy i zakończy się we wrześniu startem w 37. PKO Wrocław Maratonie. W tym czasie uczestnicy będą uczyć się technik biegania, a także zbudują swoją wydolność potrzebną do ukończenia dystansu maratońskiego, bądź półmaratońskiego. System treningowy będzie miał charakter docelowy, przygotowujący uczestników do startu w biegach masowych organizowanych przez Gminę Wrocław - Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław oraz partnerów. Program skierowany jest nie tylko dla mieszkańców z terenu aglomeracji wrocławskiej i okolic.