Izba Pamięci Wrocławskiego Sportu.

 

Mieszcząca się na terenie wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego Izba Pamięci Wrocławskiego Sportu jest dostępna dla wszystkich chętnych. W ramach ekspozycji stałej podziwiać można pamiątki związane z ponad trzydziestopięcioletnią historią Wrocław Maratonu. W Izbie organizowane są także wystawy czasowe. Dotychczas zaprezentowano ekspozycję dotyczącą drużyn, które „mają swój dom” na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego: żużlowców Sparty, zawodników futbolu amerykańskiego – Panthers, graczy lacrosse – Kosynierów i aktualnych Mistrzyń Polski w koszykówce kobiet – Ślęzy oraz wystawę ilustrującą 10 lat pracy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław.

       

    - Nasza Izba Pamięci to chyba pierwsze miejsce w Polsce, w którym można dowiedzieć się wiele o historii samego biegu maratońskiego, dziejach tej dyscypliny w Stolicy Dolnego Śląska, jak i o wyjątkowym obiekcie, na terenie którego znajduje się ekspozycja – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. Z jednej strony chcemy pokazać, że losy Stadionu Olimpijskiego w niezwykły sposób odzwierciedlają burzliwą historie Wrocławia, z drugiej, że to właśnie w tym miejscu „bije serce” sportu w mieście. Nasi goście mogą oglądać na własne oczy 35 lat Wrocławskiego Maratonu – tłumaczy Gęstwa.

 

W dni powszednie, między 12:00 a 13:00 Stadion Olimpijski mogą odwiedzać zarówno osoby prywatne, jak i zorganizowane grupy – w obu przypadkach za darmo. Wystarczy wcześniej umówić się, wysyłając e-mail pod adresem: lub dzwoniąc pod numer 571 351 049. W programie przewidziano wizytę na trybunach, opowieść o historii obiektu oraz zwiedzanie Izby Pamięci Wrocławskiego Sportu. Na zaproszenie Dyrektora MCS Wrocław, Izba stanie się miejscem spotkań Regionalnej Rady Olimpijskiej. W przyszłości, we współpracy z Radą i środowiskiem sportowym, będą tam organizowane wystawy czasowe, spotkania i prelekcje dotyczące dziejów dolnośląskiej kultury fizycznej

 

Jakich informacji szukasz?

Dla zawodników


 

Dla zawodników

ZAPISZ SIĘ!